Velká cena formule 1 Rakouska 28/06-30/06/2024

ZÁVODNÍ SOUHRN | F1 Miami 2024

Velká cena Miami byla druhým závodním víkendem sezóny 2024, který zahrnoval sprint. V sobotu zvítězil úřadující mistr světa Max Verstappen, který si také zajistil pole position pro hlavní závod.

Verstappen si udržel vedení po startu nedělního závodu, i když za ním bylo drama poté, co Sergio Pérez způsobil chaos v první zatáčce. Ačkoliv nedošlo ke kolizi, Oscar Piastri toho využil, posunul se na třetí místo a následně dokonce na druhé.

Ve 22. kole Verstappen udělal chybu srazil kužel, což vedlo k aktivaci virtuálního safety caru. Verstappen využil této situace k zastávce v boxech, vrátil se na trať na čtvrtém místě.

Na začátku 28. kola své zastávky v boxech absolovali Oscar Piastri a Carlos Sainz. Oba jezdci zvolili tvrdé pneumatiky a vrátili se na trať na čtvrtém a pátém místě.

Následně přišel klíčový moment závodu. Po kolizi Magnussena a Sargeanta vyjel safety car. Norris využil této příležitosti k zastávce v boxech, čímž získal výraznou výhodu nad svými soupeři, protože výměnou pneumatik během neutralizace závodu ušetřil hodně času. Brit se ujal vedení a udržel si ho i po restartu v 32. kole.

Následně si Lando Norris vybudoval pohodlný náskok před druhým Maxem Verstappenem. Jezdec McLarenu kontroloval situaci a směřoval k svému prvnímu vítězství ve Formuli 1.

Max Verstappen a Charles Leclerc si zajistili druhé a třetí místo. Pérez skončil na čtvrtém místě poté, co byl Sainz penalizován.

V případě dotazů nás kontaktujte. Jsme tu pro vás a jsme připraveni vám odpovědět.