Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Mexico 2023

Max Verstappen közel félórás késés ellenére újabb győzelmet aratott a Mexikói Nagydíjon, és tovább erősítette dominanciáját a Forma-1-ben. Ez a győzelem a 16. diadalát jelentette az idei szezonban 18 versenyen. A 35. körben történt piros zászlós incidens miatti jelentős megszakítás ellenére Verstappen a verseny során végig kivételes kontrollról és ügyességről tett tanúbizonyságot.

Az akciódús versenyen a regnáló világbajnok eredetileg a harmadik helyről indult. Az első sorból azonban gyorsan körbe manőverezte Charles Leclerc és Carlos Sainz Ferrariját, és a futam kezdetén azonnal átvette a vezetést. Verstappen korai vezetése megadta az alaphangot egy felejthetetlen nagydíjhoz. A verseny váratlan fordulatot vett, amikor Kevin Magnussen Haas autója a 34. körben karambolt szenvedett, ami piros zászlót eredményezett, mivel a pálya korlátjait javítani kellett. Ez a hosszas megszakítás nem tántorította el Verstappent, aki az álló újraindítástól kezdve megőrizte higgadtságát és összpontosítását. Az előnyét már nem adta ki a kezéből, és megszerezte a szezonban lenyűgöző, 16. győzelmét, ami figyelemre méltó teljesítmény.

Sajnos ugyanez nem mondható el Verstappen Red Bull-os csapattársáról, Sergio Perezről. Perez versenye hirtelen véget ért, amikor összeütközött Leclerc-rel, miközben kívülről próbált előzni. Az ütközés jelentős károkat okozott Perez autójában, és korai kiállásra kényszerítette. Miközben Verstappen továbbra is dominált, Charles Leclerc és Lewis Hamilton továbbra is nyomást gyakorolt rá. Hamiltonnak sikerült megelőznie Leclerc-et a boxban, mivel a Mercedes a korábbi boxkiállási stratégiát választotta, míg a Ferrari úgy döntött, hogy hat körrel elhalasztja a boxkiállást. Ez egy izgalmas stratégiai csatának adott teret a két csapat között.

Stratégiájukat azonban meghiúsította a biztonsági autó érkezése és egy újabb piros zászló a 34. körben. Magnussen Haas autójának drámai felfüggesztési hibája látványos incidenst okozott a levegőben, és kiterjedt javításokat tett szükségessé a pálya védőkorlátjain. Amikor a verseny újraindult, Verstappen megőrizte vezető helyét, míg Hamilton a könyörtelen üldözés után a 40. körben Leclerc megelőzésével sikerült megszereznie a második helyet. Hamilton, aki stabilan tartotta magát a második helyen, tovább nyomult. Leclerc-nek be kellett érnie a harmadik hellyel, nem tudta kihívni az élen álló duót, de kényelmes előnnyel vezetett a többiek előtt.

Carlos Sainz a negyedik helyen végzett, őt Lando Norris követte figyelemre méltó teljesítményt nyújtva, aki a 17. helyről az ötödik helyre küzdötte fel magát. George Russell megtartotta a hatodik helyet, mivel Daniel Ricciardo elszánt versenyben volt vele. Oscar Piastri biztosította a nyolcadik helyet, Alex Albon a kilencedik lett, az utolsó pontszerző pozíciót pedig Esteban Ocon szerezte meg tizedikként. Ez a Mexikói Nagydíj egy izgalmas, drámával és kivételes vezetési teljesítményekkel teli futam volt, amely bebetonozta Max Verstappen pozícióját a Forma-1 meghatározó erejeként.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.