Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Abu Dhabi 2023

Egy nagyszerű szezon bajnoki csúcsát jelentette a Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíj utolsó futama, ahol a Red Bull világbajnok versenyzője, Max Verstappen szerezte meg a győzelmet, amivel rekordot döntött, 19 győzelmet aratott egy szezonban.

Karrierje 54. diadalával bebiztosította a harmadik helyet a történelmi listán Sebastian Vettel előtt. Verstappen több mint 17 másodpercet vert a Ferrari versenyzőjére, Charles Leclerc-re a Yas Marinában, míg a harmadik helyet a Mercedes versenyzője, George Russell szerezte meg. Az eredetileg második Sergio Pérez egy öt másodperces büntetés után a negyedik helyre esett vissza.

Verstappen az idei szezonban 22 futamból mindössze hármat nyert, Szaúd-Arábiában, Azerbajdzsánban és Szingapúrban nem állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A szezont azonban zsinórban hetedik győzelmével zárta, Abu-Dzabiban pedig sorozatban negyedszer diadalmaskodott. Szezonbeli 575 pontjával az élen végzett, míg a második helyezett Pérez 290 ponttal gyűjtött kevesebbet. A Red Bull 22 futamból 21 győzelemmel dominált, egyedül a Ferrari versenyzője, Carlos Sainz diadalmaskodott Szingapúrban.

A Mercedes megőrizte második helyét a konstruktőri kupában a Red Bull mögött a Ferrari előtt. Leclerc végi manővere nem hozott változást, bár megpróbálta nagyobb távolságban tartani Russellt Pérezzel szemben. Az "Ezüstnyilak" 409 pontot szereztek a szezonban, hárommal többet, mint a Ferrari. Verstappen, a kvalifikáció győztese a rajtnál fogva uralta a versenyt. A rajt után visszaverte Leclerc támadását, és megőrizte vezető helyét, bár egy boxkiállás után visszaesett, és egy ismételt kiállás után vissza kellett küzdenie magát az élre.

Pérez megpróbált előrébb lépni, de egy ütközés a McLarenes Lando Norrisszal lelassította, és büntetést kapott. Annak ellenére, hogy később megelőzte Russellt és előtte végzett, Pérez a verseny végén mindkét pilóta mögé visszaesett. Sainz kockáztatása a biztonsági autós kiállásnál nem jött be, és a 18. helyen végzett. Ezzel elvették tőle a negyedik helyet a pilóták tabelláján, mivel a hetedik helyre esett vissza. Az Aston Martinos Fernando Alonso a negyedik helyen végzett.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.