Formula 1 Austrian GP 28/06-30/06/2024

POROČILO O DIRKI | F1 Miami 2024

Velika nagrada Miamija je bila drugi dirkaški vikend sezone 2024, ki je vključeval sprintersko dirko. V soboto je kot zmagovalec izstopil aktualni svetovni prvak Max Verstappen, ki si je zagotovil tudi najboljši startni položaj za glavno dirko.

Verstappen je ohranil vodstvo po štartu nedeljske dirke, čeprav je bilo za njim dramatično, ko je Sergio Pérez povzročil kaos v prvem ovinku. Čeprav ni prišlo do trčenja, je Oscar Piastri to izkoristil, premaknil se je na tretje mesto in nato na drugo.

V 22. krogu je Verstappen storil napako, odrezal šikano in zadel stožec, kar je privedlo do aktivacije virtualnega varnostnega avtomobila. Verstappen je to situacijo izkoristil za postanek v boksih, vrnil se je na progo na četrtem mestu.

Na začetku 28. kroga sta svoje postanke v boksih opravila tako Oscar Piastri kot Carlos Sainz. Oba voznika sta izbrala trde pnevmatike in se na progo vrnila na četrtem oziroma petem mestu.

Nato je prišel ključni trenutek dirke. Po trčenju med Magnussenom in Sargeantom je bil aktiviran varnostni avto. Norris je to priložnost izkoristil za postanek v boksih, pridobil znatno prednost pred svojimi tekmeci z menjavo pnevmatik med nevtralizacijo dirke, kar mu je prihranilo veliko časa. Britanec je prevzel vodstvo in ga obdržal tudi po ponovnem zagonu v 32. krogu.

Medtem je Lando Norris zgradil udobno prednost pred drugouvrščenim Maxom Verstappenom. Voznik McLarna je nadzoroval situacijo in se usmeril proti svoji prvi zmagi v Formuli 1.

Max Verstappen in Charles Leclerc sta si zagotovila drugo in tretje mesto. Pérez je dirko končal na četrtem mestu, potem ko je bil Sainz kaznovan.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.