Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Szaúd-Arábia 2023

Sergio Perez szerezte meg a győzelmet a Szaúd-arábiai Nagydíjon, a Red Bull 1-2-es rajtszámmal az élen, Max Verstappen lett a második.

Miután a rajtnál alulmaradt Fernando Alonso Aston Martinjával szemben, Perez a 4. körre átvette a vezetést, és folyamatosan elhúzott a mezőnytől, miközben Verstappen erősen javított a kvalifikáción elszenvedett hajtókarhiba miatt a 15. helyről rajtolva. Verstappen a negyedik helyre lépett előre, mielőtt hasznot húzott a Lance Stroll megfeneklett Aston Martinja által okozott biztonsági autós időszakból. Verstappen ezután gyorsan megelőzte riválisait, hogy a verseny felénél Perez mögé kerüljön.

A futam utolsó szakaszában a Red Bullok sokkal gyorsabbnak bizonyultak versenytársaiknál, Verstappen pedig az utolsó körben a leggyorsabb kört is megfutotta. Verstappen azonban nagy sebességnél hajtókarproblémáról számolt be, ami megakadályozta, hogy kihívást intézzen csapattársa ellen. Perez a rajtnál elvesztette pole pozícióbeli előnyét Alonsóval szemben, de Alonso büntetést kapott, mert túl balra állt be a rajtrácson. George Russell megtartotta a harmadik helyet a Mercedesnek, az első öt helyezettet Carlos Sainz (Ferrari) és Stroll zárta. A kemény gumikon induló Lewis Hamilton a hetedik helyre esett vissza a Mercedesszel.

Charles Leclerc a 12. helyről indult, miután a motorvezérlő elektronika cseréje miatt rajtbüntetést kapott, de már az első körben három helyet szerzett a lágy gumikkal. Verstappen két helyet szerzett az első körben, amihez hozzájárult, hogy Oscar Piastri összeütközött egy Alpinnal. Alonso addig vezette a versenyt, amíg Perez a 4. körben meg nem előzte, majd a mexikói pilóta folyamatosan növelte előnyét. Verstappen a 10. körre feljött a kilencedik helyre, majd a 12. körben DRS-sel megelőzte Hamiltont, és a nyolcadik helyre jött fel.

A Stroll kiesése miatti biztonsági autós időszakot követően Perez vezette be a boxba azokat, akik még nem álltak ki. Az újraindításnál Perez vezetett Alonso, Russell, Verstappen, Sainz, Hamilton és Leclerc előtt. Verstappen megelőzte Alonsót és Russellt, így Perez 5,6 másodperccel megelőzte a második helyet. Annak ellenére, hogy Verstappen egy hajtókar-problémára panaszkodott, 4,5 másodpercre zárkózott fel, mielőtt Perez hosszú fékpedálról kezdett el beszámolni. Ennek ellenére Perez megtartotta a győzelmet, Alonso pedig a harmadik helyen végzett a két Mercedes-pilóta előtt.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.