Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

VERSENYRIPORT | F1 Las Vegas 2023

A 26 éves Verstappen zsinórban hatodik győzelmét szerezte meg, ami az elmúlt 17 versenyen a 16. győzelmét jelenti. A második helyről indulva diadalmaskodott a szezon utolsó előtti futamán. Pérez hat futam után tért vissza a dobogóra.

Las Vegasban 41 év szünet után köszöntött vissza az F1-es bajnokság. A futam helyi idő szerint szombaton 22 órakor kezdődött, ami eltér a hagyományos vasárnapi rajtotól, amelyet az 1985-ös Dél-afrikai Nagydíj óta először láthattunk. Az esemény a sport és a szórakoztatóipar sztárközönségét vonzotta, olyan hírességekkel, mint David Beckham, Usain Bolt, Zlatan Ibrahimovic, Brad Pitt, Kylie Minogue és Rihanna.

Annak ellenére, hogy Leclerc megszerezte a pole pozíciót, előnye rövid életű volt. Verstappen ugyanis a rajtnál egy heves kakaskodásban leszorította a Ferrari pilótáját a pályáról, és átvette a vezetést. A holland azonban öt másodperces büntetést kapott a mozdulatért. A mezőny hátsó részében több ütközéssel járó balhé következett. Fernando Alonso megcsúszott, Péreznek szárnyat kellett cserélnie, Carlos Sainznak pedig problémái akadtak. Bár Sainz eredetileg a második helyre kvalifikálta magát, az edzés utáni akkumulátorcsere és az azt követő büntetés miatt tíz hellyel hátrébb kellett indulnia. A futam során további incidensek nyomasztották lefelé a rajtrácson, és túlmelegedési problémákkal küzdött, végül a hatodik helyen végzett.

A versenyen a harmadik körben drámai helyzet alakult ki, amikor a mclarenes Lando Norris balesetet szenvedett, ami a biztonsági autó bevetését vonta maga után. Verstappen az újraindítás után megtartotta vezető pozícióját, de Leclerc szorosan üldözőben maradt. A 16. körben Verstappen gumiproblémákkal küzdött, így Leclerc megelőzhette. Verstappen a bokszutcában letöltötte büntetését, és a 11. helyre esett vissza. A 25. körben párbajba keveredett George Russellel, ami ütközéshez és egy újabb biztonsági autós beavatkozáshoz vezetett. Russell ezúttal öt másodperces büntetést kapott. Verstappen a kerékcserét követően az ötödik helyen állt vissza a versenybe, míg Leclerc megőrizte pozícióját az élen. Pérez, aki az incidens előtt vezetett, kihasználta a biztonsági autó előnyeit, a boxból visszatérve megszerezte a második helyet, és a 33. körben támadást indított Leclerc ellen. Leclerc azonban két körrel később visszavágott, így Verstappen megelőzte Pérezt.

Tizenkét körrel a vége előtt Verstappen megelőzte Leclerc-et, aki később azzal nehezítette a második helyért folytatott csatát, hogy a 44. körben letért a pályáról, így Pérez visszavehette a pozícióját. Leclerc azonban felzárkózott, és végül az utolsó körben egy párharcban megelőzte Pérezt. Ez volt Pérez második egymást követő csalódása, miután az előző Sao Pauló-i Nagydíjon a harmadik helyért folytatott csatában az utolsó körben kikapott Alonsótól. A világbajnokság jövő héten az Abu-Dzabi Nagydíjjal zárul.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.