Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Miami 2023

Max Verstappen szerezte meg a győzelmet a Miami Nagydíjon, a 2023-as Forma-1-es világbajnokság ötödik fordulóján, amelyet a Miami International Raceway-en rendeztek meg.

Verstappen csapattársa, Sergio Perez a pole pozícióból indult, és a közepes gumikon vezette a versenyt, míg Verstappen a kilencedik helyről indult a kemény gumikon, miután a kvalifikáción küszködött. A verseny elején Perez megőrizte előnyét Fernando Alonso és Carlos Sainz előtt. Pierre Gasly és George Russell is versenyben volt, de Lando Norrist hátulról eltalálta Nyck de Vries az 1-es kanyarban, és mindkét pilóta a mezőny végére esett vissza.

Verstappennek sikerült feljönnie a hatodik helyre, a negyedik körben Leclercet és Magnussent is megelőzve, míg Charles Leclerc a tizenegyes kanyarban szintén megelőzte Magnussent, és feljött a hatodik helyre. Perez megőrizte vezető helyét, Alonso a második, Sainz pedig a harmadik helyen állt. Verstappen tovább haladt a mezőnyben, a kilencedik körben megelőzte Russellt és Gaslyt, és átvette a negyedik helyet.

A 15. körben Verstappen megelőzte Sainzot és Alonsót, és 1-2-re átvette a vezetést a Red Bull, Perez továbbra is az élen állt. Sainz a 19. körben kiállt a boxba, de egy fékezési hiba miatt ismét nagy forgalomban volt. Lewis Hamilton és Nico Hulkenberg mellett kellett átverekednie magát, de öt másodperces büntetést kapott gyorshajtásért a boxutcában.

A Red Bull pilótái közül Perez állt ki elsőként a boxba a 21. körben, és gyors, 2,2 másodperces boxkiállása lehetővé tette Verstappen számára, hogy átvegye a vezetést. Alonso a 25. körben állt ki a boxba, miután hosszabb etapot teljesített a közepes gumikon, és Sainz mögött, de a büntetésének figyelembe vétele után előtte állt újra rajthoz. Alonso a 11-es kanyarban megelőzte Sainzot, majd néhány körrel később Esteban Ocon elé lépett, és visszavette a harmadik helyet.

Annak ellenére, hogy jóval idősebb gumik voltak rajta, mint Pereznél, Verstappen gyorsabbnak bizonyult, és a 46. körben kiállt a boxba. A boxkiállása azonban viszonylag lassú volt, 3,1 másodpercig tartott, és a friss médián csapattársa mögött tért vissza a versenybe. Perez ezzel szemben a kemény gumikon futott, amelyeken már 25 kört teljesített. Bár mindent megpróbált, hogy védekezzen, Verstappen 10 körrel a vége előtt az 1-es kanyarban megelőzte őt, és több mint 5 másodperces előnnyel a győzelemre hajtott.

Alonso lett a harmadik, őt Russell és Sainz követte. A verseny utolsó szakaszában Hamilton lenyűgöző visszatérést produkált, és megszerezte a hatodik helyet, miután megelőzte Leclerc-et és Gaslyt. Ocon és Magnussen egészítette ki az első tíz helyezettet és szerzett pontokat.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.