Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Qatar 2023

A Forma-1 világbajnoka, Max Verstappen ismét megmutatta dominanciáját: a Katari Nagydíj megnyerésével 17. futamán 14. győzelmét aratta a szezonban.

A Red Bull holland pilótája folytatta sikeres hétvégéjét a losail-i pályán, ahol korábban a kvalifikáción megszerezte a pole pozíciót, a szombati sprintfutamon pedig a második helyet, amivel megerősítette harmadik világbajnoki címét. A McLaren versenyzői is felálltak a dobogóra, ezzel egy újabb sikeres hétvége zárult a csapat számára. Az ausztrál F1-es újonc Oscar Piastri a szombati futamon aratott diadala után a második helyet szerezte meg, megerősítve erejét az előző, japán futamon elért harmadik helye után. Csapattársa, Lando Norris zsinórban harmadik dobogós helyezését szerezte meg, amelyhez a szuzukai és a szingapúri második helyezés is hozzátartozik.

Lewis Hamilton, aki legutóbb 2021-ben diadalmaskodott, megpróbálta veszélyeztetni Verstappen pozícióját, de esélyei nem sokkal a rajt után meghiúsultak, amikor csapattársa, George Russell mögött a harmadik helyen találta magát. A két brit pilóta között az első kanyarban szerencsétlen ütközés történt a második helyért, és a hétszeres világbajnok, a tavalyi Katari Nagydíj címvédője kénytelen volt idő előtt befejezni a versenyt. Russell azonban folytatni tudta a versenyt, és fokozatosan felküzdötte magát a negyedik helyre.

A versenyen a gumiproblémák miatt több boxkiállásra is sor került, de Verstappen a végéig magabiztosan tartotta előnyét. A megállások oka a helyi körülmények között a túlzott gumikopás miatti aggodalmak voltak. A szervezők úgy döntöttek, hogy a versenyzők maximum 18 kört futhatnak egy szett gumival. Tekintettel a verseny 57 körös időtartamára, ez a feltétel kulcsfontosságú volt, és ha nem teljesítették volna, az a kiesést jelentette volna.

Verstappen a futam leggyorsabb körét is megdöntötte, és ezzel biztosan bebiztosította a győzelmet, míg csapattársa, Sergio Pérez pályán kívüli problémákkal küzdött, és többször is büntetést kapott szabálytalan kiállásért. Pérez végül a kilencedik helyen végzett, ami lényegesen rosszabb volt, mint az elmúlt időszakban nyújtott teljesítménye.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.