Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Azerbajdzsán 2023

Bakuban a Red Bull-os Sergio Perez diadalmaskodott az Azerbajdzsáni Nagydíjon, a 2023-as Forma-1-es világbajnokság negyedik fordulóján.

Perez csapattársa, Max Verstappen állt az élre, miután a 4. körben megelőzte a pole-győztes Charles Leclerc-et. Azonban közvetlenül Verstappen boxkiállása után biztonsági autót hívtak ki, ami miatt a harmadik helyre esett vissza, mivel riválisai sárga jelzés alatt álltak ki a boxba. Annak ellenére, hogy Verstappen visszanyerte a Leclerc feletti pozícióját, nem tudta utolérni Perezt, és kiesett a DRS hatósugarából.

Leclerc már a rajtnál vezette a versenyt, Verstappen és Perez szorosan mögötte. Verstappen a 4. kör elején előzte meg Leclerc-et, akit két körrel később Perez követett, így alakult ki a Red Bull 1-2-es mezőnye. Lewis Hamilton Mercedese a gumik szemcsésedésével küzdött, és Fernando Alonso Aston Martinja megelőzte, közvetlenül azelőtt, hogy Hamilton kiállt volna a boxba.

Verstappen a 11. körben állt ki a boxba, mivel Nyck de Vries AlphaTaurija nem sokkal később biztonsági autót okozott. Perez, aki a boxkiállás előtt Verstappen mögött volt, előnyre tett szert azzal, hogy egy körrel később sárga jelzés alatt kiállt a boxba, így Perez és Leclerc megelőzte Verstappent. A Ferrari és az Aston Martin kettős kiállást hajtott végre, így George Russell Mercedese megelőzhette Lance Stroll Astonját.

A verseny a 14. körben folytatódott, Perez vezetésével Leclerc, Verstappen, Sainz, Alonso, Russell és Stroll előtt. Verstappen a 3-as kanyarban megelőzte Leclerc-et a második helyért, míg Stroll nem sokkal később Russell-t is megelőzte. Hamilton feljött a hatodik helyre, miután Stroll az 5-ös kanyarban a falnak csapódott, Stroll pedig annak ellenére is meg tudta tartani a pozícióját, hogy Russell későn állt ki a boxba a lágyak miatt.

Perez megőrizte előnyét Verstappen előtt, ezzel megszerezte második győzelmét a hétvégén a szombati sprintgyőzelmét követően. Leclerc a távoli harmadik helyen végzett, míg Sainz a negyedik helyért fogta vissza Hamiltont. Stroll Russell előtt ért célba, aki az utolsó kör leggyorsabb köréért extra pontot szerzett.

Az utolsó körben volt egy drámai pillanat, amikor Esteban Oconnak, aki a boxutcából indította az Alpine-t, a boxkiállás közben a sávon átfutó emberek között kellett navigálnia. Szerencsére elkerülte az incidenseket.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.