Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Spanyolország 2023

Max Verstappen megszerezte 40. Forma-1-es győzelmét, és már csak egy hiányzik ahhoz, hogy elérje a legenda Ayrton Senna győzelmeinek számát. A vasárnapi Spanyol Nagydíjon fölényes teljesítményt nyújtott, rajt-cél győzelmet aratott, és 53 pontra növelte előnyét a bajnokságban a második helyezett Sergio Pérezzel szemben.

Verstappen az egész hetedik versenyhétvégét uralta. Mindhárom edzést és a kvalifikációt is megnyerte, a futamot pedig a rajt-cél pillanatig vezetni tudta. Ráadásul bónuszpontot szerzett a futam leggyorsabb köréért, amelyet éppen azelőtt teljesített, hogy büntetést kapott volna a pálya többszöri elhagyása miatt. Az esetleges büntetés ellenére elegendő előnye volt, így megengedhette magának a büntetést. Verstappen közel fél perces előnnyel haladt át a célvonalon.

Míg a Red Bull csapat az idei szezonban minden futamot uralt, addig a Mercedes csapat idén először örülhetett kettős dobogós helyezésnek. A hatszoros barcelonai győztes Lewis Hamilton a szezon legjobb eredményét érte el a második hellyel.

Verstappen egy kemény rajt után megvédte első helyét Carlos Sainz előtt, aki egy pillanatra még a vezetést is átvette, de a dolgok hamar visszatértek a rendes kerékvágásba. A második sorból indulva Lando Norris és Hamilton érintkeztek, a McLaren pilótájának pedig sérült első szárnya miatt ki kellett állnia a boxba. A megállás több mint 17 másodpercet vett igénybe, és a jó eredményhez fűzött reményei szertefoszlottak. Végül a tizenhetedik helyen végzett.

Miközben a holland pilóta 2016 és 2022 után szuverén módon a harmadik barcelonai győzelmére hajtott, Hamilton a futam egyharmadában megelőzte Sainzot, ami nem tetszett a helyi közönségnek. A nagydíj második felébe érve pedig Russell is megelőzte a Ferrari pilótáját, akinek be kellett érnie a hetedik hellyel, ami a legrosszabb helyezése az idei szezonban.

A másik Red Bull-pilóta, Sergio Pérez a végén megelőzte Sainzot, és a negyedik helyen ért célba, annak ellenére, hogy a 11. helyről indult, miután időt veszített, miután a Q3-ban letért a pályáról.

Csalódására a spanyol közönség legnagyobb bálványa, Fernando Alonso elhúzott a sikertől. Az Aston Martin pilótája egy pillanatig sem gondolhatott arra, hogy egy évtized után először nyer Forma-1-es futamot. A szombati kvalifikáció után, ahol több mint egy másodperccel Verstappen mögött a kilencedik helyen végzett, egyértelmű volt, hogy 32 győzelemmel álló mérlegének meghosszabbítása lehetetlen lesz. A negyvennégy éves korábbi bajnoknak végül be kellett érnie a hetedik hellyel, ami a legrosszabb eredménye az idei szezonban. Charles Leclerc, Sainz csapattársa és világbajnoki alelnöke pont nélkül végzett. Miután a boxutcából indult és a kvalifikáción a tizenegyedik helyen végzett, a tizenegyedik helyen ért célba.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.