Formula 1 GP Ausztria 28/06-30/06/2024

RACE REPORT | F1 Egyesült Királyság 2023

Max Verstappen győzedelmeskedett a Brit Nagydíjon, a helyi kedvencek, Lando Norris és Lewis Hamilton felett diadalmaskodva, megszilárdítva ezzel F1-es világbajnoki címére tett kísérletét.

A verseny azzal kezdődött, hogy Norris a 160 ezres tömött közönség örömére az 1-es kanyarban elvette a vezetést a lassan rajtoló Verstappentől. A Red Bull pilótája azonban öt körrel később gyorsan visszavette a pozícióját. 33. körben váratlan fordulatot vett a verseny, amikor Kevin Magnussen Haasának tüzes motorhibája miatt bevetésre került a Safety Car. Ez a fordulat lehetővé tette, hogy Verstappen előnye csökkenjen, de az elszánt hollandnak sikerült megőriznie a higgadtságát, így megszerezte hatodik egymást követő győzelmét, és az idei szezonban megrendezett tíz futamból a hetedik győzelmét.

Ezzel a diadallal Verstappen 99 pontra növelte előnyét Red Bull-os csapattársával, Sergio Perezzel szemben, aki egy katasztrofális kvalifikációt követően a hatodik helyért küzdött. Norris rendíthetetlen rugalmasságról téve tanúbizonyságot, feltartóztatta Hamilton könyörtelen üldözését, és megszerezte a második helyet, annak ellenére, hogy a hétszeres világbajnok a gyorsabb lágy gumik előnyét élvezte. A népszerű brit duó Verstappen mögött a dobogó 2-3. fokára állhatott fel.

Oscar Piastri sajnálatos módon lemaradt első F1-es dobogós helyezéséről, mivel a Safety Car időszak alatt kikapott Hamiltontól. Ennek ellenére a McLaren pilótája sikeresen kivédte a lágyabb gumikkal szerelt Mercedest vezető George Russellt, és megszerezte a dicséretes negyedik helyet. Perez mögött az Aston Martinos Fernando Alonso szerezte meg a hetedik pozíciót, míg Alex Albon lenyűgöző teljesítményt nyújtott azzal, hogy megelőzte a Ferrari párosát, Charles Leclerc-et és Carlos Sainz-ot, ezzel további pontokat szerezve a Williamsnek.

Annak ellenére, hogy a Just Stop Oil nevű aktivista csoport aggódott a silverstone-i futam megzavarása miatt, akik korábban már fenyegetőztek azzal, hogy megzavarják a versenyt, nem történt a 2022-es tüntetéshez hasonló incidens, amikor az aktivistáknak sikerült behatolniuk a pályára a nyitókör alatt.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.